Trwa ładowanie proszę czekać ...

Idealnie wyglądający lakier

11 września 2017

Powłoka lakiernicza na samochodzie nawet najbardziej zadbanym po jakimś czasie może być nieco zniszczona, będzie tracić swój blask i świeżość. Dlatego właśnie warto będzie szukać takich produktów, dzięki którym regeneracja lakieru stanie się łatwiejsza.

Zarysowania na lakierze

Lakier jeśli jest zniszczony, porysowany będzie źle wpływał na wygląd całego samochodu. Będzie się również szybciej brudził. Obecnie producenci przygotowują nieco słabsze powłoki lakiernicze. Ma ona trzy warstwy – podkład, bazę z kolorem i lakier bezbarwny, który będzie gwarantował połysk i jednocześnie ochronę przed uszkodzeniami. Obecnie przygotowywane są takie środki, które pozwolą nam skutecznie odzyskać piękny wygląd lakieru praktycznie jak po opuszczeniu salonu.

Środki do regeneracji lakieru – co wybrać?

Jeśli chcemy decydować się na odświeżenie lakieru taką najlepszą opcją zawsze są mleczka i pasty polerskie. To świetne produkty, które są w stanie poradzić sobie z niewielkimi rysami, będą gwarantować nadanie blasku.

Samochodowe powłoki lakiernicze

Jak stosuje się takie produkty

Musimy na początek bardzo dokładnie umyć nasz samochód. Nie może być tak, ze na powierzchni znajduje się piasek czy jakiekolwiek inne zabrudzenia. Jeśli po myciu widać, że jakieś elementy zabrudzeń pozostają można użyć glinkę lakierniczą, która skutecznie oczyścić taki samochód. Przed kolejnym krokiem musimy sprawdzić w jakim stanie jest lakier i jakie zniszczenia tam występują. Jeśli rysy są niewielkie decydować się można na wosk koloryzujący, może nie daje on spektakularnych efektów, ale w użyciu będzie prosty.

W sytuacji, gdy uszkodzenia będą poważne należy wybrać mleczko albo pastę polerską. W tym względzie wykonuje się koliste ruchu ściereczką, preparat musimy bardzo dokładnie rozprowadzić po całym lakierze, tak gdy uzyska się połysk. Musimy mieć dużo cierpliwości i taką pracę będzie trzeba wykonywać sumiennie, zajmuje to sporo czasu

Co będzie najważniejsze?

Gdy mamy polerować samochód dobrze będzie przygotować sobie spray z wodą, ponieważ możemy dzięki niemu cały czas dbać o chłodzenia polerowanego lakieru. Dzięki temu chronimy go przed przegrzaniem. W trakcie pracy musimy zobaczyć czy gąbka nie nabiera koloru lakieru. Wtedy to oznacza, że naruszona zostaje baza z kolorem a tak nie powinno się dziać.