Trwa ładowanie proszę czekać ...

Czy Infinity to dobre samochody? Czy są niezawodne?

30 maja 2022

Marka Infiniti jest luksusowym ramieniem japońskiego producenta samochodów, firmy Nissan. Wiele z tych samochodów jest ze sobą blisko spokrewnionych, ale Infiniti ma w ofercie więcej luksusowych rozwiązań. Czy Infiniti to dobre samochody i czy można je uznać za niezawodne?

Infiniti jest oceniane jako średnia wśród najlepszych marek samochodowych. Są niezawodne i mają wysokie noty za bezpieczeństwo, ale te samochody nie są uważane za tanie. Nie będziesz chciał mieć Infiniti, jeśli szukasz samochodu w przystępnej cenie i z niskimi kosztami eksploatacji.

W tym przewodniku oceniamy każdy aspekt marki Infiniti, aby ustalić, czy odpowiada ona Twoim potrzebom. Oceniamy także najlepsze modele Infiniti i pokazujemy problemy, z jakimi możesz się zetknąć jako właściciel. Dzięki temu będziesz mieć lepsze pojęcie o tym, czy marka Infiniti jest dla Ciebie odpowiednia i jaki model będzie najlepszy.

Spis treści show Czy Infiniti to dobre samochody? 1. Bezpieczeństwo 2. Silnik 3. Rdza i nadwozie 4. Wyposażenie i technologia 5. Osiągi 6. Przystępność cenowa 7. Koszt posiadania 8. Koszty napraw i konserwacji Czy Infiniti jest niezawodne? Historia Infiniti Jakie są najczęstsze problemy z Infiniti? 1. Łuszczący się lakier 2. Pęknięta deska rozdzielcza 3. Utrata zasilania elektrycznego Najbardziej niezawodne modele Infiniti 2015 Infiniti Q60 2010 Infiniti M 2000 Infiniti QX4 Najmniej niezawodne modele Infiniti 2011 Infiniti QX56 2009 Infiniti G37 Czy Infiniti to dobry samochód do kupienia jako używany?

Czy Infiniti to dobre samochody?

1. Bezpieczeństwo

Zarówno pojazdy Infiniti, jak i Nissana należą do najbezpieczniejszych na drogach. Wiele z nich zdobywa najwyższe wyróżnienia w testach zderzeniowych, co dowodzi, że jest to dobry wybór, jeśli chcesz chronić swoją rodzinę.

Większość nowszych modeli jest wyposażona w zaawansowane technologie wspomagające kierowcę. Dzięki systemowi monitorowania martwego pola, systemowi ostrzegania przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu, systemowi wykrywania pieszych i innym urządzeniom zwiększającym bezpieczeństwo możesz spać spokojnie podczas jazdy.

2. Silnik

Infiniti zawsze produkowało dobrze skonstruowane silniki gazowe. Nie ma zbyt wielu silników wysokoprężnych, ale można znaleźć kilka starszych modeli.

Z drugiej strony, Infiniti wkracza na rynek silników elektrycznych. Jeśli zależy Ci na większej wydajności, możesz znaleźć wiele niezawodnych hybrydowych układów napędowych.

3. Rdza i karoseria

W większości przypadków pojazdy Infiniti są dobrze zabezpieczone przed korozją. Jest jednak kilka modeli, które nie radzą sobie najlepiej.

W modelach Infiniti G35 z lat 2007-2009 oraz SUV-ach FX35/50 z lat 2009 często słychać klikanie osi. Problem ten jest spowodowany rdzą pomiędzy piastą osi a zewnętrznym przegubem homokinetycznym, więc jest to obszar, który należy sprawdzić przed zakupem używanego Infiniti.

4. Wyposażenie i technologia

Ponieważ Infiniti jest marką luksusową, możesz oczekiwać najnowszych technologii i funkcji. W rzeczywistości znajdziesz ich więcej niż w porównywalnym modelu Nissana.

Dzisiejsze samochody i SUV-y Infiniti są wyposażone w technologię, za którą w przypadku innych marek trzeba często dodatkowo płacić. Jednak model Infiniti może być droższy niż te, z którymi go porównujesz.

5. Osiągi

Samochody Infiniti zawsze dobrze się prowadzą i dobrze radzą sobie z prowadzeniem. Po naciśnięciu pedału gazu dysponujesz dużą mocą.

Niektóre modele są porównywalne do samochodów sportowych i zapewniają mnóstwo emocji. Jeśli potrzebujesz czegoś spokojniejszego dla rodziny, możesz również znaleźć niezawodne i wydajne SUV-y.

6. Przystępność cenowa

Wszystkie samochody luksusowe są droższe niż standardowa linia pojazdów. Z tego powodu samochody Infiniti nie są uważane za przystępne cenowo.

Jednak linia Infiniti jest często tańsza niż wiele innych luksusowych marek. Jeśli dokonujesz zakupów wśród modeli luksusowych, może się okazać, że marka Infiniti jest bardziej przystępna cenowo niż inne opcje.

7. Koszt posiadania

Aby przyjrzeć się kosztom posiadania, należy wziąć pod uwagę zużycie paliwa, ubezpieczenie, amortyzację i koszty konserwacji. Posiadanie tych samochodów jest droższe, więc ubezpieczenie będzie wyższe. Większa masa i mocny silnik sprawiają, że są one mniej wydajne.

Te luksusowe samochody również szybko się amortyzują, więc zwrot z inwestycji jest mniejszy. Przy tak dużej liczbie skomplikowanych części z czasem może się zepsuć.

8. Koszty napraw i konserwacji

W przypadku samochodów Infiniti średnie koszty napraw i konserwacji są nieco wyższe niż przeciętne. Na ogół naprawa Infiniti kosztuje więcej niż naprawa Nissana.

Wydaje się również, że samochód ten wymaga napraw częściej niż przeciętny pojazd. Jednak pilność problemów jest zwykle mniejsza.

RELATED: 20 najdroższych i najtańszych w utrzymaniu samochodów

Czy samochody Infiniti są niezawodne?

Samochody Infiniti mają przeciętną ocenę niezawodności. W porównaniu z większością marek popularnych nie osiągają ani lepszych, ani gorszych wyników. Jest to również wynik zbliżony do większości marek samochodów luksusowych.

Marka ta plasuje się również w tym samym obszarze co inne samochody luksusowe. Osiąga nieco lepsze wyniki niż większość samochodów marek Mercedes-Benz, BMW i Audi, ale nieco gorsze niż Lexus i Acura.

Historia Infiniti

Nissan sprzedaje pojazdy w Stanach Zjednoczonych od 1960 roku. Jednak dopiero w 1989 roku w Stanach Zjednoczonych zadebiutowała luksusowa marka Infiniti. Pierwszymi modelami były M30 i Q45. Oba te modele były już sprzedawane w Japonii, ale pod nazwą Nissan.

Nissan dostrzegł jednak potrzebę istnienia luksusowej marki w Stanach Zjednoczonych i dlatego właśnie powstało Infiniti. Obie marki pozostają ze sobą ściśle powiązane, a wiele modeli ma wspólne platformy i cechy. W rzeczywistości Nissan Skyline był poprzednikiem słynnego samochodu sportowego Infiniti Q50.

Jakie są najczęstsze problemy z Infiniti?

1. Łuszczący się lakier

Kiedy kupujesz luksusowy samochód, ostatnią rzeczą, na którą liczysz, jest łuszczący się lakier. Jednak kilka modeli Infiniti boryka się z takimi usterkami, co sprawia, że stają się one mniej popularne wśród wymagających entuzjastów.

Z łuszczącym się lakierem można mieć do czynienia w modelach QX56 z 2011 roku. Wydaje się, że problem ten występuje również w modelach z roku 2012, co świadczy o tym, że Infiniti nie zrobiło nic, aby usunąć tę wadę.

2. Pęknięta deska rozdzielcza

Wewnątrz pojazdu, kabina większości modeli Infiniti jest dobrze zbudowana i wyposażona w najlepsze luksusowe rozwiązania. Jednak większość ludzi nie zastanawia się nad jakością części stacjonarnych, takich jak deska rozdzielcza.

W modelu G37 z lat 2009-2011 klienci nadal skarżą się na pękanie deski rozdzielczej. Trudno się zachwycać luksusowym samochodem, który w środku wygląda jak złom.

3. Utrata mocy elektrycznej

Niestety, model Infiniti G37 z 2009 roku miał również inne problemy, dlatego też znalazł się na naszej liście najmniej niezawodnych samochodów. Oprócz pękniętej deski rozdzielczej, klienci zauważają również, że bez powodu może dojść do całkowitej utraty zasilania.

Prowadzenie pojazdu, który nagle traci zasilanie, jest niebezpieczne. W rzeczywistości może to doprowadzić do wypadku, jeśli osoba jadąca za Tobą nie będzie uważać.

Najbardziej niezawodne modele Infiniti

2015 Infiniti Q60

Model 2015 Q60 otrzymał jedne z najwyższych ocen od marki. Wystrój wnętrza może nie jest tak wyrafinowany, jak byś tego chciał, ale nie da się pobić niezawodności.

Wyposażony jest w mocny silnik V6, który zapewnia emocje na drodze, na jakie liczysz. Dodatkowo, sportowe właściwości jezdne zapewnią Ci dreszczyk emocji podczas pokonywania zakrętów.

2010 Infiniti M

Model M jest nadal jednym z najwyżej ocenianych samochodów w historii. Jest nie tylko przestronny, ale także oferuje zwinne prowadzenie i jest niezawodny. Najwyższej klasy układ napędowy stanowi wisienkę na torcie.

We wnętrzu kabiny znajdują się zaawansowane funkcje i proste elementy sterujące. Oszczędność paliwa nie jest najlepsza, ale to chyba uczciwy kompromis, biorąc pod uwagę wszystkie inne zalety.

2000 Infiniti QX4

Nie musisz wybierać samochodu osobowego, jeśli chcesz mieć coś niezawodnego. Istnieje również możliwość jazdy modelem QX4. Nawet po 22 latach można znaleźć wiele egzemplarzy tego modelu, które mają jeszcze wiele lat życia w środku.

Ponadto, możliwości nie mają sobie równych wśród tak starych luksusowych modeli. Możesz holować kampera lub zabrać rodzinę na weekendową wycieczkę.

Najmniej niezawodne modele Infiniti

2011 Infiniti QX56

Mówiliśmy już o tym, że lakier tego modelu ma tendencję do łuszczenia się, ale to nie wszystko, co idzie źle. Ponieważ rok 2011 był rokiem całkowitego przeprojektowania, klienci musieli zmierzyć się z wieloma usterkami.

Większość skarg dotyczy problemów z silnikiem. Niektórzy klienci skarżą się na wibracje silnika, podczas gdy inni mówią o tym, że silnik nie reaguje na nacisk na pedał przyspieszenia.

2009 Infiniti G37

Najwyraźniej model G37 z 2009 roku ma swoje problemy, z którymi klienci nie chcą się zmagać. Pęknięta deska rozdzielcza i zanik zasilania elektrycznego byłyby wystarczające same w sobie, ale w przypadku tego modelu jest jeszcze więcej problemów.

Dodatkowo, poduszki powietrzne w tym modelu nadal ulegają awarii. Jeśli dojdzie do wypadku, przy obecnych wadach poduszki mogą nie być chronione. Z tego powodu trudno jest polecić G37 jako dobry samochód używany.

Czy Infiniti to dobry samochód do kupienia jako używany?

Większość samochodów Infiniti to świetna opcja dla samochodów używanych. Są to stylowe, luksusowe samochody z mocnymi jednostkami napędowymi i bogatym wyposażeniem technicznym. Możesz również znaleźć większość używanych modeli Infiniti w super cenie, znacznie niższej niż w przypadku innych luksusowych marek.

Z drugiej strony, posiadanie Infiniti może wiązać się z wyższymi kosztami. Wiąże się to z częstszymi wizytami w serwisie i naprawami, a ponadto zakup części może być kosztowny. Jeśli jednak odpowiednio wcześnie przeprowadzisz badania, możesz uniknąć jednego z kłopotliwych modeli. Wybór niezawodnego modelu pomoże Ci uniknąć problemów w przyszłości.