Trwa ładowanie proszę czekać ...

Ochrona lakieru samochodowego

28 listopada 2016

Woskowanie

To podstawowa a jednocześnie najsłabsza ochrona lakieru. Pokrycie lakieru samochodu woskiem będzie zabezpieczać go przed negatywnym wpływem środowiska zewnętrznego oraz poprawi jego przejrzystość. Przed woskowaniem trzeba myć samochód, lakier zaś należy poddać dokładnej dekontaminacji i nałożyć celaner, by dokładnie oczyścić lakier i jego bardzo delikatnie przepolerować.

Powłoki ochronne

Według producentów powłoka taka będzie miała w sobie specjalne kryształki kwarcu, które są mikroskopijnej wielkości i tworzą po nałożeniu na lakier bardzo twardą powłokę. Kwarcowe powłoki są odporne na środki chemiczne oraz różne detergenty. Powłoki te będą inaczej niż woski wytrzymywały również proces mycia. Są to jedyne produkty zabezpieczające lakier, które będzie można zmierzyć pod kątem ich grubości. Tworzą odporną powłokę na lakierze, znacznie twardszą od tych najlepszych lakierów.

Powłoki kwarcowe określa się często jako ceramiczne. Właściwie obie te nazwy będą właściwe i niezależnie od tego o jaką chodzi będzie się ona opierać na dwutlenku krzemu. Są one zróżnicowane jedynie pod kątem tego jakie reakcje chemiczne będą miały miejsce na powierzchni lakieru w czasie użytkowania warstwy takiego produktu zabezpieczającego.

Powłoki kwarcowe oraz ceramiczne dają dodatkowo również powłokę na lakierze udoodparniają go na działalność szkodliwych warunków atmosferycznych, promieniowania UV, szkodliwych naleciałości drogowych a także poniekąd będą chronić przed rysowaniem się lakieru. Powłoki ochronne niezależnie czy kwarcowe czy ceramiczne to technologia przełomowa, która skutecznie będzie chronić lakier. Oparte są one o nanotechnologię produktów i nie są to zwykłe woski, ale takie substancje, które po aplikacji i utwardzeniu staną się ciałem stałym.

Zaletą takich powłok będzie to, że są one dużo bardziej odporne na mycie, a niżeli zwykły wosk. Wykazują one większą odporność na mocną chemię do czyszczenia samochodów. Będzie więc można oczekiwać, że ta ochrona lakieru będzie się zdecydowanie wydłużać dzięki takim powłokom, są one także odpowiednie nawet w przypadku działania wysokich temperatur czy substancji o żrącym charakterze i dzięki temu będzie można również zabezpieczyć felgi w samochodzie.