Trwa ładowanie proszę czekać ...

Zabezpieczenie samochodów nowych oraz po detailingu powłokami ochronnymi cz. I

15 listopada 2016

Powłoki kwarcowe oraz ceramiczne są najlepszą dostępną formą zabezpieczenia lakieru samochodowego. Zabezpieczenie tego rodzaju powłokami jest zalecane w przypadku gdy ma się albo nowe auto albo takie, które ma lakier w świetnym stanie w przypadku samochodów, które mają zniszczoną powłokę lakierniczą zaleca się wcześniej przeprowadzić korektę. Tak zabezpieczony lakier samochodowy pozwala nam cieszyć się świetnym wyglądem zdecydowanie dłużej.

Kwarcowe i ceramiczne powłoki zabezpieczające - poszczególne etapy nakładania powłoki

Mycie wstępne

Polega na pokryciu samochodu bezpieczną dla lakieru oraz gum i plastików pianą aktywną, która ma neutralne pH i będzie gwarantować usuwanie zanieczyszczeń, tak by zminimalizować ryzyko zarysowania lakieru w czasie mycia ręcznego. Po paru minutach zmywa się taką pianę wodą pod ciśnieniem razem z brudem.

Mycie właściwe

To najbezpieczniejsza forma mycia pojazdu z użyciem specjalnych delikatnych rękawic z mikrowłókien albo też naturalne wełny owczej a także dwóch wiader, jedno to woda z szamponem do samochodów, drugie sama woda, która będzie umożliwiała nam zawsze opłukanie rękawicy z zanieczyszczeń. Trzeba mieć tam zamontowane także specjalne wkładki do wiadra, które powinny odpowiadać za zatrzymywanie zanieczyszczeń na dnie wiadra.

Czyszczenie kół

W przypadku tego pakietu usług zależnie od wybranej przez klienta opcji kola są zdejmowane z samochodu aby je dokładnie oczyścić i zabezpieczyć ich wewnętrzną stronę o ile to możliwe bez ich demontażu. Felgi czyści się takimi środkami, które są do nich specjalnie przygotowane. Podobnie wszelkie inne wykończenia z plastiku czy gumy. Chodzi o skuteczne usuwanie brudu i jednocześnie ich zabezpieczenie. Usuwa się w przypadku mycia kół także pozostałości po smole czy też starym kleju z odważników. Każdy element myje się z dużą starannością, tak by przed nałożeniem powłoki auto rzeczywisćie było bardzo dobrze wyczyszczone dosłownie pod każdym względem. Wtedy również nałożenie takiej powłoki ma sens.