Trwa ładowanie proszę czekać ...

Zabezpieczanie lakieru powłoką ceramiczną

2 grudnia 2016

Lakier samochodu w trakcie codziennego użytkowania jest cały czas narażony na wiele szkodliwych czynników. Niezależnie od tego jak bardzo jesteśmy ostrożni drobne uszkodzenia mogą się pojawić, a właściwie nie da się uch unikać. Należy pamiętać, że także nieodpowiednie mycie powoduje takie mikrorysy a potem prowadzi do zmatowienia lakieru. Często bagatelizujemy również ptasie odchody, jednak taka niespodzianka może uszkodzić nawet struktury lakieru. Odchody pozostawione na dłużej czy rozbite owady niszczą lakier trwale, dlatego profesjonalna ochrona lakieru może być dla nas tak bardzo ważna.

Powłoki kwarcowe oraz ceramiczne są najlepszą dostępną formą zabezpieczenia wszelkiego rodzaju elementów, w tym także lakierów samochodowych. Zabezpieczenie lakieru tego rodzaju powłokami jest zalecane w przypadku nowych samochodów oraz takich, które mają lakier w bardzo dobrym stanie. Jeśli ktoś ma zniszczoną powłokę lakieru przed nałożeniem tego produktu powinien zdecydować się na renowację lakieru. Jeśli tak zabezpieczymy swój samochód to doskonały wygląd uda się nam zatrzymać na zdecydowanie dłuższy okres czasu. Powłoki kwarcowe oraz ceramiczne nie tylko odpowiadają za ochronę przed szkodliwymi czynnikami, ale mogą także chronić auto przed brudzeniem i potem jego mycie okaże się łatwiejsze. Jest także możliwości, by zminimalizować dzięki nim ilość tak zwanych mikro rys na naszym samochodzie. Najczęściej pojawiają się one przez nieodpowiednią pielęgnację lakieru. Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale często okazuje się, że to my sami niszczymy sobie swój lakier przez to, że właściwie nie potrafimy dbać o niego i tak pojawiają się z nim poważne problemy.

Powłoka ceramiczna chroni lakier przed:

- powstawaniem niewielkich rys na lakierze

- działaniem promieni UV

- solą

- chemią do mycia pojazdów

- ptasimi odchodami

- sokami z drzew

- osadami atmosferycznymi

- innymi czynnikami zewnętrznymi

Taka powłoka może utrzymywać się na naszym samochodzie przez 12 miesięcy, a jeśli wykonana będzie konserwacja dwa razy dłużej, powinna skutecznie odpychać brud i dzięki temu łatwiej będzie nam czyścić samochód. Pojawia się także efekt hydrofobowy i woda ucieka z naszej karoserii zdecydowanie sprawniej. Pojawia się także głębia koloru oraz świetne odbicie.