Trwa ładowanie proszę czekać ...

Zabezpieczenie lakieru

4 listopada 2016

Powłoki ochronne na lakierze samochodowym służą przede wszystkim jako ochrona przed czynnikami zewnętrznymi, które niszczą warstwę lakieru na pojazdach. Do czynników, które są niekorzystne należy zaliczyć szkodliwe promieniowanie UV, które powoduje wyblaknięcie lakieru, kwaśne deszcze, ptasie odchody, chemia samochodowa, wszelkie proszki i piany do mycia aut na myjniach bezdotykowych, sól drogowa, żywice, asfalt, inne osady uliczne, działalność człowieka w formie zarysowań.

Do czego służą powłoki ochronne?

Obecnie stosowanie powłok ochronnych staje się koniecznością dla każdego kto będzie dbał o wygląd swojego samochodu. Powodem takiego stanu rzeczy będzie fakt, że od pewnego czasu ze względu na normy ochrony środowiska stosowane są lakiery na bazie wody, które charakteryzują się bardzo wysoką podatnością na jakiekolwiek uszkodzenia. Lakiery takie bardzo źle będą znosić mycie zasadową chemią na bezdotykowych myjniach, kontakt z ptasimi odchodami prawie zawsze kończy się wżerami na samochodzie. Nawet ręczne mycie samochodu to czynnik, który w znaczącym stopniu pogarsza wygląd samochodu. Oferowane na światowym rynku powłoki ochronne bardzo się różnią, a ich zastosowanie i charakterystyka jest różna. Kryteria wyboru jakie obraliśmy przy wyborze, wdrażaniu i stosowaniu powłok ochronnych z czasem zmieniały się w skutek rozwoju takiej gałęzi rynku motoryzacyjnego, dzięki czemu do zaoferowania jest produkt, który doskonale zabezpiecza lakier.

Powłoki ochronne chronią lakiery samochodowe przed m.in.:

- zarysowaniami w podstawowym stopniu

- powstawaniu wżerów, ptasich odchodów

- promieniowaniem UV

- blaknięciem lakieru

- przyklejeniem się do lakieru asfalt i żywic

- solą drogową

- kwaśnym deszczem

- zbytnim brudzeniem samochodu

Powłoki ochronne są bardzo trwałe, odporne na stosowanie różnego rodzaju detergentów, środków zasadowych czy tez wody pod dużym ciśnieniem. Niemożliwe będzie usunięcie powłoki agresywną chemią samochodową. Powłoki kwarcowe wymagają starannego procesu nakładania, który składać się będzie przynajmniej z trzech etapów samej aplikacji. Stosować można je wyłącznie na lakier, który jest bardzo dobrze umyty, oczyszczony ze wszelkich zabrudzeń które są na lakierze.