Trwa ładowanie proszę czekać ...

Powłoka kwarcowa, ceramiczna i zabezpieczenie lakieru

10 listopada 2016

Powłoki kwarcowe oraz ceramiczne są najtrwalszymi oraz najbardziej odpornymi, gdy chodzi o zabezpieczenie zewnętrznych części naszego samochodu. Powłoki zabezpieczające lakier wytrzymują do dwóch lat albo do 30 tysięcy kilometrów. Firmy, które zajmują się car detailingiem mogą także stosować inne wyspecjalizowane produkty, które umożliwią ochronę felg oraz szyb.

Podstawowym walorem kwarcowych zabezpieczeń będzie to, że mają one dużą zdolność do tego, by odpychać zanieczyszczenia i tym samym będzie można mówić o samooczyszczeniu. Dzięki temu auto będzie się znacznie wolniej brudzić a jego pielęgnacja będzie łatwiejsza. Wolniejsze brudzenie się przekłada także na rzadsze mycie samochodu. Jeśli weźmie się pod uwagę to, że około 90% uszkodzeń powstaje w czasie mycia samochodu zmniejszenie częstotliwości mycia zredukuje możliwość uszkodzenia auta.

Powłoki kwarcowe nazywane są ceramicznymi, w gruncie rzeczy obie nazwy są właściwe, jednak i druga grupa produktów to powłoki oparte na SiO2 a więc dwutlenku krzemu. Różnią się one tylko typem reakcji chemicznych, które zachodzą na powierzchni lakieru w czasie uzyskiwania warstwy zabezpieczającej.

Powłoki są odporne na środki chemiczne i detergenty o różnym zakresie pH. W przeciwieństwie do wosków nie będzie można ich usunąć w trakcie mycia. Są też to jedyne produkty zabezpieczające lakier, których grubość będzie mierzalna. Tworzą one odporną i twardą powłokę na powierzchni lakieru, dużo twardszą od dobrych jakościowo lakierów.

Są odporne nawet na silne, zimowe płyny do spryskiwaczy.

Powłoki kwarcowe są odporne na temperatury i substancje żrące, dlatego pozwalają także zabezpieczać skutecznie felgi, także w autach, które mają sportowe układy hamulcowe. Będzie można łatwo czyścić koła po długich trasach oraz wypadach na tor. Powłoki kwarcowe stawiają wysokie wymagania, gdy chodzi o przygotowywanie auta, by zabezpieczenie właściwie związało się z lakierem a powierzchnia musi być wolna od rys oraz doskonale odtłuszczona.

Powłoka kwarcowa to usługa, w czasie której stosowane są najlepsze dostępne na rynku produkty. Dzięki temu samochody pokryte taką powłoką są mniej narażone na zniszczenie lakieru oraz będą się one wolniej brudzić. Zastosowanie takiej powłoki znacznie ułatwi nam także codzienne czyszczenie samochodu.