Trwa ładowanie proszę czekać ...

Czym charakteryzuje się detailing?

22 czerwca 2017

Nie ma takiego właściciela samochodu, który nie marzyłby o tym, aby jego pojazd wyglądał perfekcyjnie zachwycając mijające go osoby. Niestety, utrzymanie w dobrym stanie lakieru pojazdu nie jest prostym zadaniem zwłaszcza, że wraz z biegiem lat lakier nie tylko płowieje, ale również traci walory estetyczne. Jak zatem powinniśmy dbać o samochód i czym charakteryzuje się car detailing?

CZYM WŁAŚCIWIE JEST CAR DETAILING?

Car detailing jest procesem pielęgnacyjnym nie tylko przemyślanym z góry, ale również zaplanowanym z dużą starannością. Jego najważniejszym zadaniem jest ochrona samochodu tak, aby był on utrzymany w tak zwanym stanie salonowym. Wokół detailingu zdążyło nagromadzić się kilka mitów, a jeden z nich mówi o tym, że mamy do czynienia z rozwiązaniem, które jest interesujące przede wszystkim z punktu widzenia właścicieli nowych pojazdów. Rzeczywiście, to właśnie oni wykazują największe zainteresowanie tym rozwiązaniem, nie można jednak nie dostrzec tego, że o zabiegach pielęgnacyjnych możemy mówić również w kontekście klasycznych pojazdów nawet, jeśli lata świetności mają one dawno za sobą. Oczywiście, detailing można podzielić na kilka etapów.

DETAILING – KROK #1

Najważniejsza niezmiennie pozostaje dekontaminacja, a więc proces, w czasie którego podwozie jest spryskiwane środkami przeznaczonymi specjalnie do tego celu. To właśnie ona sprawia, że pozbywamy się osadów i to zarówno tych pochodzenia mechanicznego, jak i smolistego. Już po wszystkim konieczne jest też opłukanie samochodu z zastosowanej przez nas chemii, mamy bowiem do czynienia z początkiem czyszczenia pojazdu, a nie z końcowym etapem tej czynności.

Korekta lakieru samochodowego

DETAILING – KROK #2

Po spłukaniu najczęściej myje się pojazd z wykorzystaniem szamponu. Im bardziej jest on neutralny, tym lepiej, daje nam bowiem pewność, że podczas płukania nie pozbędziemy się wosku, co jest przecież dość powszechnym zjawiskiem.

DETAILING – KROK #3

Kolejny krok polega na przygotowaniu nawierzchni samochodu. Tu przydaje się plastyczna masa znana lepiej jako glinka. Pozwala ona na oczyszczenie lakieru zarówno z pozostałości po myciu, jak i z nieczystości, które się do niego przykleiły. Glinkowanie jest procesem prostym, który nie wymaga od nas szczególnych umiejętności. Masa jest przez nas formowana w dłoniach, a następnie nakładana na spryskany wcześniej specjalnymi środkami element.

DETAILING – KROK #4

Po glinkowaniu można zdecydować się na korektę lakieru, potem zaś na woskowanie.