Trwa ładowanie proszę czekać ...

Sposoby na upranie wnętrza samochodu

11 kwietnia 2017

Gdy nasz samochód ma już swoje lata, panujący w nim zapach zwykle pozostawia wiele do życzenia. Oczywiście, problem można rozwiązać perfumując go, takie rozwiązanie nie sprawdza się jednak najlepiej, bo nie eliminuje problemu. Pierwszym krokiem, na jaki powinniśmy się zdecydować, jest ocena tego, co powoduje nieprzyjemny zapach.

Wymiana filtra kabinowego

Najczęściej mamy do czynienia w takim przypadku z roztoczami, problematyczne mogą być jednak również bakterie, niesprawny filtr kabinowy oraz grzyby, które lubią się gromadzić w systemie wentylacyjnym i klimatyzacyjnym. Nietrudno się domyślić, że każde źródło problemu musi być wyeliminowane na swój sposób. Najprostsze działania czekają na nas, jeśli problemy generuje filtr kabinowy. W takim przypadku rozwiązaniem, które nam w pełni odpowiada, jest jego wymiana.

Odgrzybianie klimatyzacji

Jeśli problemem jest wentylacja lub klimatyzacja, nie obędzie się bez zabiegów, które mają na celu jej odgrzybianie. Jednym z lepszych środków jest w takim przypadku ozon, ten bowiem nie tylko szybko eliminuje grzyby, ale również rozwiązuje problem niezbyt atrakcyjnego zapachu. Niestety, w pewnych okolicznościach musimy liczyć się z tym, że znaleźliśmy się w sytuacji bez wyjścia.

Ozonowanie samochodu

Tak jest przede wszystkim w momencie, w którym naszym problemem jest zawilgocenie. O tym, jak dużą jest ono niedogodnością możemy się przekonać, gdy mamy do czynienia z pojazdami popowodziowymi. Te zwykle są sprzedawane z imponującymi zestawami choinek zapachowych, a mimo to ich kierowcy przyznają, że naprawdę przyjemnie jeździ się tylko z uchylonym oknem.

Wnętrze samochodu

Wnętrze samochodu powinno być przynajmniej raz na jakiś czas solidnie czyszczone. Oczywiście, musimy oczekiwać tego, że będzie to czynność składająca się z przynajmniej kilku etapów. Na pierwszy plan wysuwa się dokładne odkurzanie, gdy bowiem o nim zapomnimy, dojdzie do zmieszania się płynu lub piany czyszczącej z kurzem. Konsekwencje takiego stanu rzeczy są łatwe do przewidzenia. Pojawiają się plamy, które nie tylko wyglądają bardzo nieestetycznie, ale są też trudne do wyeliminowania. Ciekawym produktem, w który dobrze jest się zaopatrzyć, jest ssawka szczelinowa, umożliwia ona bowiem pokonanie problemów z zabrudzeniem w tych miejscach, do których dostęp jest naprawdę trudny. Dobrze jest też odkurzyć przestrzenie znajdujące się pomiędzy kanapami oraz siedzeniami, jeśli więc kanapy w naszym samochodzie się składają, ich wyciągnięcie może być najlepszym pomysłem. Samo pranie wnętrza auta również wymaga specjalnych środków, wśród których na szczególną uwagę zasługuje spray piorący.