Trwa ładowanie proszę czekać ...

Samochodowe SPA

1 listopada 2016

Detailing to szereg procesów, które mają na celu przywrócenie wyglądu samochodu do stanu bliskiego fabrycznemu. Sama idea jest tutaj bardzo popularna i w Europie Zachodniej i na terenie Japonii. To zdecydowanie wyższy poziom usług niż w przypadku myjni samochodowych. Nie jest przypadkiem, że takie usługi określa się samochodową kosmetyką. Jest to propozycja dla takich osób, które szczególnie dbają o swój pojazd. Porównać te usługi do tych jakie proponują myjnie to ja porównać SPA do prysznica.

POWŁOKI CERAMICZNE - CO TO?

Ludzie najczęściej kojarzą woski jak coś, co chroni lakier i nadaje mu błysk. Powłoki ochronne idą nieco dalej. Chodzi o to, że są one trwałe od kilku miesięcy do kilku lat. Po drugie ich głównym zadaniem będzie chronić przed czynnikami zewnętrznymi takimi jak promieniowanie UV, sól drogowa, chemia czy brud. Powłoki znacząco będą ułatwiać nam mycie samochodu. Z naszego doświadczenia wynika, że jest to mycie trzy razy szybsze i wymagać będzie jedynie szamponu o neutralnym pH. Będzie takżę ochrona przed utlenianiem lakieru. Lakier zachowuje się podobnie jak żywy organizm, ma pory, występuje tam wymiana tlenu a także inne procesy chemiczne. Starsze technologie jak woski, powłoki kwarcowe tworzyły warstwę zewnętrzną na lakierze. Ceramiczne dodatkowo wiążą się z lakierem i wnikają w jego głąb. Wbrew temu co czasami będzie się myśleć można takie powłoki a nawet warto stosować w nowych samochodach, by zachować na długo efekt nowego lakieru. Przy starszych samochodach uzyskać można taki efekt, podając auto odpowiednim zabiegom. Powłoka zawsze pozwala dłużej cieszyć się doskonałym wyglądem samochodu.

EFEKT HYDROFOBOWY

Dla wielu osób zabezpieczony samochód kojarzy się z kropelkami wody, które tworzą się na lakierze. Jest to bowiem najbardziej widoczny efekt korzystania z wosków samochodowych. Zjawisko o jakim mówimy to tak zwany efekt hydrofobowy. Powstaje on kiedy woda odpychana jest przez powłokę na jakiej się znajduje. wbrew pozorom istnienie takiego efektu nie wiąże się bezpośrednio z zabezpieczeniem samochodu. Przy lakierze niezabezpieczonym krople wody działają jak szkło powiększające i potęguje się niekorzystny wpływ słońca. Powłoki ceramiczne nie zapewniają efektu hydrofobowego, ale mają sprawić, że woda będzie spływać z karoserii taflą.